Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Korespondencja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 2 marca 2022 r. kierowana do zaprzyjaźnionego Siódmego Administracyjnego Sądu Apelacyjnego w Winnicy, w związku z wydarzeniami mającymi miejsce w Ukrainie

Poznań, dnia 2 marca 2022 roku

 

Szanowny Pan
Kuzmyszyn Witalij Mikołajowycz
Prezes
Siódmego Administracyjnego
Sądu Apelacyjnego
w Winnicy

 

   W tym trudnym czasie, gdy zostały naruszone granice Ukrainy i zagrożona została jej niepodległość, my Sędziowie i pracownicy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu przesyłamy Wam - Sędziom i Pracownikom Sądu Apelacyjnego w Winnicy oraz Waszym bliskim  wyrazy wsparcia i życzliwości. Jesteśmy pod wrażeniem bohaterstwa narodu ukraińskiego i jego determinacji w obronie ojczyzny.

   Zdajemy sobie sprawę, że Ukrainie potrzebna jest obecnie przede wszystkim pomoc materialna. Zapewniamy, że społeczność związana z polskim wymiarem sprawiedliwości – tak jak i reszta polskich obywateli – czynnie uczestniczy w zbiórkach  funduszy, żywności i innych niezbędnych dóbr, które na bieżąco przekazywane są za granicę, jak również obywatelom Ukrainy przebywającym w Polsce.

   Codziennie towarzyszy nam najważniejsze życzenie, by zakończył się wojenny koszmar, z którym przyszło się Wam zmagać. Pragniemy aby wszyscy obywatele Ukrainy mogli godnie i spokojnie żyć, pracować i przyczyniać się do rozwoju swojej Ojczyzny w poczuciu bezpieczeństwa, stabilizacji i niezależności. Historia obu naszych narodów pełna jest walk o niepodległość, a pokój i suwerenność są jednymi z największych dóbr każdego społeczeństwa.

   Niniejszym pragniemy zapewnić Was o naszym pełnym wsparciu. Każdego dnia podejmujemy wszelkie możliwe działania zmierzające do niesienia pomocy obywatelom Ukrainy i nie przestaniemy tego czynić póki nie ustanie zawierucha wojenna za naszą wschodnią granicą.

Prezes
Jakub Zieliński