Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

100-lecie powstania sądownictwa administracyjnego w Polsce

Strona archiwalna

 

W 2022 roku przypada 100-lecie powstania sądownictwa administracyjnego w Polsce - Najwyższego Trybunału Administracyjnego, i w tym Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu.

W ramach organizacji uroczystych obchodów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu przygotowuje pamiątkowe wystawy poświęcone sądownictwu administracyjnemu.

Z tego względu WSA zainteresowany jest wypożyczeniem wszelkiego rodzaju pamiątek, dokumentacji (korespondencji urzędowej, sądowej), związanych z działalnością sądów administracyjnych i ich orzecznictwem. W kręgu zainteresowań są też kopie orzeczeń sądowych, elementy stroju sędziowskiego (biret, toga, łańcuch sędziowski), okolicznościowe fotografie, publikacje, akta personalne.

Szczególnie poszukiwana jest dokumentacja z okresu międzywojennego 1922-1939, gdy siedziba Sądu mieściła się w ówczesnym Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przy ul. Gołębiej 1. Poszukujemy także osób, których krewni pracowali w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Poznaniu w latach 1922-1939.

Osoby posiadające pamiątki proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem: 61 85 66 705 - Dyrektor Sądu, do dnia 31 marca 2022 r., lub osobiste spotkanie w siedzibie WSA w Poznaniu, przy ul. Ratajczaka 10/12, 61-815 Poznań.

Ewentualną korespondencję elektroniczną proszę kierować na adres: .

Z góry dziękujemy za wsparcie przy organizacji jubileuszowej wystawy przewidzianej na miesiąc sierpień/wrzesień 2022 r.