Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Uchwała z 13 lutego 2020r.

Zebranie Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu zwraca się z apelem do przedstawicieli wszystkich władz Rzeczypospolitej Polskiej o zaprzestanie stosowania w debacie i wystąpieniach publicznych dotyczących władzy sądowniczej i sędziów języka nienawiści oraz określeń stygmatyzujących i szkalujących.

Od kilku lat prowadzona jest przeciwko nam kampania mająca na celu wykluczenie nas ze społeczeństwa. To my codziennie wchodzimy na sale rozpraw i wydajemy orzeczenia w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. Takie działania uniemożliwiają nam sprawowanie wymiaru sprawiedliwości w spokoju i powadze, należnym każdemu obywatelowi naszej Ojczyzny.

Przede wszystkim zaś niszczenie autorytetu władzy sądowniczej łamie normę określoną w art. 10 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z którym sądy są obok władzy ustawodawczej i wykonawczej trzecią, równorzędną władzą.

Zebranie sędziów zobowiązuje Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu do opublikowania uchwały w Biuletynie Informacji Publicznej Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu oraz do przesłania uchwały Forum Współpracy Sędziów.